Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя математики Шпак С.М.

Меню сайту
Сайт існує
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Новини ЗНО

Розпочато реєстрацію учасників ЗНО у 2015 році

У понеділок 5 січня розпочато реєстрацію абітурієнтів та випускників шкіл для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Процес реєстрації триватиме впродовж 7 тижнів і завершиться 20 лютого 2015 року.

У 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою.

Загалом, учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівня складності.

ЗНО з української мови і літератури традиційно буде обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту. Результати ЗНО з української мови і літератури одночасно будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи.

Реєстрація осіб, які братимуть участь у зовнішньому оцінюванні відбувається впродовж трьох етапів.

На першому етапі абітурієнти мають сформувати та оформити реєстраційну картку. Для цього особі, яка бажає зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання, потрібно відкрити сторінку "Реєстрація - 2015", розміщену на сайті УЦОЯО та, увівши реєстраційні дані, сформувати реєстраційну картку.

Оформити реєстраційну картку можна самостійно або звернувшись за допомогою до пункту реєстрації чи загальноосвітнього навчального закладу. Окрім загальних реєстраційних даних, учасник тестування при реєстрації має зазначити інформацію про населений пункт, де він перебуватиме у день проведення ЗНО з української мови і літератури (тестування буде проведене 24 квітня). З урахуванням цієї інформації буде здійснюватися закріплення учасника за пунктом проведення зовнішнього оцінювання з української мови і літератури.

Також учасники ЗНО мають зазначити інформацію про населений пункт, де вони перебуватимуть під час проведення зовнішнього оцінювання з інших предметів (тестування орієнтовно відбуватимуться у червні), з урахуванням якої здійснюватиметься закріплення абітурієнтів за пунктами проведення зовнішнього оцінювання.

Другий етап реєстрації на ЗНО передбачає надсилання до регіонального центру реєстраційних документів.

Випускники поточного навчального року після формування комплекту документівподаватимуть його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школиформуватимуть списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон.

Особи, які є учнями або студентами професійно-технічних, вищих навчальних закладів, що здобувають повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, або є випускниками шкіл минулих років, надсилатимуть реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру своєї області.

Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінкадоступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.

Також Порядком реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні передбачена можливість внесення змін до реєстраційних даних шляхом перереєстрації. Така можливість буде в учасників ЗНО до 01 квітня 2015 року.

Проведення ДПА та ЗНО у 2015 році: новинки

Під час прес-конференції Павло Полянський зауважив, що цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови; складання ж іспитів розпочнеться вже з квітня. Поєднання ЗНО з іншими предметами ДПА (математикою, історією України тощо) наразі відтермінували до наступного навчального року у зв’язку з соціально-політичною ситуацією, що склалася на Донбасі, внаслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів цього регіону. Отже, не всі школярі Луганщини та Донеччини матимуть змогу цілком пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів. [ ?] Заступник Міністра нагадав, що у 2015 році в старшій школі передбачаються іспити з української мови (у поєднанні зі ЗНО), математики чи історії України та третього предмета за вибором учня. Окрім того, ДПА вперше проходитиме не за збірниками, а винятково за завданнями, які розроблятимуть школи. Павло Полянський наголосив, що державна підсумкова атестація як оцінювання знань учня при завершенні початкової школи (4 клас), основної школи (9 клас) та старшої школи (11 клас) не може бути відмінена. Це норма Закону України "Про Загальну середню освіту", яка діє з 1999 року. У свою чергу, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук наголосив, що всі випускники 11-х класів складатимуть ЗНО та ДПА з української мови за єдиними тестами. Також Ігор Лікарчук звернув увагу на інші нововедення, які запроваджуватимуться в ЗНО. Зокрема, при оцінюванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання скасують "прохідні бали" (124 бали), що існували до тепер, та введуть показники «склав» чи «не склав». На яку кількість запитань треба відповісти абітурієнту, щоб скласти ЗНО - визначатимуть експерти. Окрім того, вводяться тести двох рівнів з математики, української мови та літератури (рівень А – простіший; рівень Б – складніший). Університети самостійно визначатимуть в правилах прийому, тест якого рівня має скласти абітурієнт для зарахування на певний напрям та спеціальність. З наступного року вищі навчальні заклади відмовляться приймати сертифікати ЗНО попередніх років. За словами директора УЦОЯО, цього навчального року не буде тестів зі Всесвітньої історії та Всесвітньої літератури, оскільки сертифікати з цих предметів ВНЗ вимагають вкрай рідко. Учасники прес-конференції наголосили, що всі тести зовнішнього незалежного оцінювання будуть перекладені мовами національних меншин. На Донбасі ЗНО у 2015 році проводитимуть у тих населених пунктах, де для цього будуть відповідні можливості та контроль української влади.

  Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2014 року (далі зовнішнє оцінювання) триватиме з 3 січня до 5 березня.

Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження зовнішнього оцінювання

1. Ознайомтесь із Правилами прийому до вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати зовнішнього оцінювання з яких мають бути зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат).

2. Здійсніть вибір предметів, із яких Ви бажаєте скласти тести.

Увага! У 2014 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких предметів: української мови і літератури, історії України, всесвітньої історії, математики, фізики, хімії, біології, географії, світової літератури, російської мови, іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської).

Пам’ятайте, що загальна кількість предметів,вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.

Вам буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:

  • заяву-реєстраційну картку;
  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт);
  • копію документа про повну загальну середню освіту. Якщо Ви такого документа ще не маєте, але є учнем (студентом) випускного класу (курсу) поточного навчального року, то підготуйте довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки на на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»);
  • дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
  • висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (у разі потреби);
  • копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (надається особами, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію документа, що підтверджує законність перебування на території України (надають іноземці, особи без громадянства, біженці, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, закордонні українці).

Увага! У разі надання копії документа, оформленого іноземною мовою, слід також додати його переклад українською мовою, завірений нотаріально.

Сформувати заяву-реєстраційну картку Ви можете самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2014 році (далі – Програма), розміщеною на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»), або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації (перелік пунктів реєстрації на на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»).

Увага! На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставте особистий підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

Особи, які проживають або навчаються за кордоном, у процесі роботи з Програмою, повинні зазначити адресу в Україні, на яку буде надіслано Сертифікат і запрошення-перепустку для участі в зовнішньому оцінюванні. Розподіл абітурієнтів між пунктами тестування буде здійснено з урахуванням цієї адреси.

Якщо можливості вказати таку адресу немає, то потрібно зазначити адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), на території обслуговування якого особа бажає проходити зовнішнє оцінювання. У цьому регіональному центрі можна буде отримати Сертифікат і запрошення-перепустку для участі в зовнішньому оцінюванні. Бажано також вказати електронну адресу, на яку буде надіслано повідомлення про наслідки реєстрації. Це потрібно зробити в правому нижньому куті заяви-реєстраційної картки, над місцем, відведеним для наклеювання фотокартки.

Увага! Якщо Ви навчаєтеся за кордоном у 2014 році (є випускником закордонного навчального закладу, учасником міжнародної програми з обміну тощо) і не можете скласти тести у встановлені терміни, то маєте право пройти зовнішнє оцінювання під час додаткової сесії, що відбудеться 4 – 11 липня.

Упродовж додаткової сесії Ви зможете скласти тести з усіх вибраних предметів або тільки з тих, із яких не маєте можливості пройти тестування під час основної сесії. Для цього разом із документами, необхідними для реєстрації, також надішліть:

  • заяву на ім’я директора регіонального центру щодо надання можливості скласти тест (-и) з певного (-их) предмета (-ів) під час додаткової сесії (зразок заяви на на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»);
  • документ, що підтверджує факт навчання за кордоном (крім випускників закордонного навчального закладу).

 

Увага! Якщо за релігійними переконаннями Ви не можете взяти участь у тестуваннях, що проводитимуться в окремі дні, то скористайтеся правом на проходження зовнішнього оцінювання з цього (-их) предмета (-ів) під час додаткової сесії, що відбудеться 4 – 11 липня. Для цього крім інших документів, необхідних для реєстрації, подайте:

  • заяву на ім’я директора регіонального центру щодо надання можливості скласти тест (-и) з певного (-их) предмета (-ів) під час додаткової сесії (зразок заяви на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»);
  • документ, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії.

 

4. Надішліть не пізніше 5 березня на адресу регіонального центру реєстраційні документи. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.

Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього оцінювання, буде надіслано рекомендованим листом такі документи:

  • Сертифікат;
  • реєстраційну картку абітурієнта;
  • інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік»;
  • повідомлення про створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (особам, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

Пам’ятайте, що Ви не будете зареєстровані для проходження зовнішнього оцінювання, якщо:

  • надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
  • неналежно оформите документ (-и), необхідний (-і) для реєстрації;
  • зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
  • подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

Також Вам буде відмовлено в реєстрації, якщо ми не зможемо створити особливі (специфічні) умови для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до поданого висновку закладу охорони здоров’я.

Про факт відмови в реєстрації для проходження зовнішнього оцінювання Вам буде надіслано відповідне повідомлення.

Отримавши повідомлення про відмову в реєстрації, Ви можете усунути причини,що стали підставою для прийняття такого рішення, та до 19 березня надіслати на адресу регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.

Якщо протягом трьох тижнів із моменту відправлення реєстраційних документів до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ви не отримали Сертифікат або повідомлення про відмову в реєстрації:

  • Необхідно перевірити чи надійшли документи до регіонального центру. Для цього скористайтесь сервісом «Сервіс пошуку поштових відправлень через Укрпошту»  (на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»). Сервіс розповсюджується на поштові відправлення, які надсилаються рекомендованим або цінним листом, та працює за 13-символьним цифровим номером (штрихкодовий ідентифікатор).
  • У разі, якщо регіональний центр отримав документи, необхідно перевірити стан обробки реєстраційних документів. Для цього скористайтесь  сервісом «Сервіс перевірки стану реєстрації» (на веб-сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (розділ «ЗНО-2014»). Сервіс  працює за номером, який зазначений у Контрольно-інформаційному листі. Сервіс дає змогу отримати інформацію про стан обробки, дату надсилання Сертифіката або листа-відмови та штрихкодовий ідентифікатор цього поштового відправлення.
  • У разі, якщо регіональний центр зазначив штрихкодовий ідентифікатор поштового відправлення, необхідно перевірити місце його знаходження.
  • У разі відсутності інформації у зазначених сервісах необхідно звернутися до регіонального центру

 У разі необхідності внесення змін до переліку предметів або персональних даних, пройдіть реєстрацію повторно, надіславши до регіонального центру необхідні документи та раніше отриманий Сертифікат 2014 року.

Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 19 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).

Бажаємо успіхів!

Сьогодні
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Кнопка сайту